Torek, 19.03.2024

Zgodovina Športnega društva Starše

KRATKA ZGODOVINA ŠPORTNEGA DRUŠTVA STARŠE.

- Od leta 1960 - 1970.
Zapisi kažejo da se je nogomet v Staršah igral že pred letom 1960, od takrat imamo še kakšne zapiske o tekmovanjih (igralo se je v Dravski ligi in z imenom NK Starše.).

- Od leta 1970 - 1980.
Ustanovitev DTV PARTIZAN STARŠE se je zgodila 24.4.1974. Članska ekipa je igrala v tedanji B ligi, ki je iz leta v leto napredovala. Ustanovili smo tudi mladinsko ekipo ki je igrala v mladinski ligi NL Maribor.

- Od leta 1980 – 1990.
V letih 1981-1982 smo pričeli z obnovitvijo nogometnega igrišča, ter s sodelovanju z KS Starše in mladinsko organizacijo smo pričeli z izgradnjo objekta, kjer so slačilnice, klubska soba, sanitarije in vsi pripadajoči in potrebni prostori. Članska ekipa je vse do leta 1986 bila v samem vrhu B lige NL Maribor. Tega leta se nam je uspelo uvrstiti v A ligo NL Maribor, oziroma v kvalitetno Štajersko-Koroško ligo. V teh letih smo tudi zelo dobro delali z mladimi in tako so svoj bumm dosegli mladinci, ki so se uvrstili v 2. mladinsko ligo, kar je bila zelo dobra uvrstitev za tako mali kraj.

- Od 1990 – 2008
Devetdeseta so bila zlata leta za nogomet v Staršah. Preimenovali smo se v ŠD STARŠE. Nanizali smo kar nekaj uspehov, ki so nam jih zavidali tudi veliki klubi. Med drugim smo se leta 1994 po dodatnih kvalifikacijah uspeli uvrstiti v 3. SNL-vzhod. Ker se je leta 1995 3. liga prestrukturirala in je izpadlo šest klubov, smo na žalost med njimi bili tudi mi. Poudariti velja da so mladinci med tem nizali zelo lepe uspehe in se leta 1997/98 uvrstili na 2. mesto in se neposredno borili za vstop v 1.SML Leta 1998 je članom zopet uspel zmagovalni pohod in uvrstitev v 3. SNL-sever, kjer smo po koncu sezone zasedli zelo dobro 5 mesto in to s skoraj samimi domačimi igralci. Omeniti je potrebno tudi mlajše selekcije ki so se uspešno dokazovale v svojih rangih. Kot vedno pa tudi za uspehi prihajajo neuspehi, čemur se nismo mogli izogniti tudi mi. V sezoni 1999/2000 smo izpadli iz 3.lige in po treh dokaj uspešnih letih smo zapustili tudi 2. ligo SML.

Leta 2004 smo praznovali za naš klub lep jubilej. Praznovali smo 30 let Športnega društva Starše in 40 let igranja nogometa v Staršah. Skratka, klub ŠD Starše v zadnjih letih (razen 03/04) uspešno tekmuje v 1 MNZ Maribor, kakor tudi druge selekcije (mladina, U-12, U-10), se uspešno dokazujejo v igri z okroglim usnjem.

Ponosni smo tudi, da iz naših vrst prihajajo igralci, ki so nogometno pot začeli ali so se kalili v našem klubu, in ki sedaj uspešno zastopajo barve klubov v 1. in 2., slovenski ligi, ter mladinci ki prav tako igrajo v 1. in 2. slovenski mladinski ligi.

Na koncu bi poudaril, da v klubu stremimo po napredku in vlagamo v mlajše kadre. Zato se lahko pohvalimo, da smo leta 2008 ustanovili Šolo nogometa Starše. Upamo in verjamemo, da se nam za pomladek ni potrebno bati.

Na koncu le stavek, ki smo ga zapisali tudi v zborniku ob našem praznovanju in ki nam vliva novih upov in motivacije:

Starše gredo naprej!
Gostilna Beno
Medobčinska nogometna zveza Maribor
Pošta Slovenije
ELEKTRO MISLETA d.o.o. Starše      041 614 158 ele
ČE ŽELITE TUKAJ VAŠ LOGOTIP, PIŠITE...